Specialundervisning

Här finns kontaktuppgifter till våra specialpedagoger och våra speciallärare.

Bergman, Marie
Specialpedagog HT/RL
046-359 42 18
marie.bergman@lund.se


Forslund, Susanne
Specialpedagog BF/VO/Lär
046-359 81 67
Susanne.Forslund@lund.se


Levau, Sofia
Specialpedagog IM
046-359 84 20
sofia.levau@lund.se


Raso, Carina
Specialpedagog EE/HA (50%)
046-359 81 54
carina.raso@lund.se


Roos, Ingela
Specialpedagog BA/VF
046-359 76 67
ingela.roos@lund.se


Vestgården, Jonna
Specialpedagog VO/Lär
046/ 359 34 94
072/468 27 61
jonna.vestgarden@lund.se


Svensson, Henrik
Speciallärare En och Sv
046-359 78 15
henrik.svensson2@lund.se


Steen, Annelie
Speciallärare 
046-359 00 00 (vx)
annelie.steen@lund.se


Ainalem, Marianne
Speciallärare En
046-359 00 00 (vx)
marianne.ainalem@lund.se


Lindgren Nossborn, Kathe
Speciallärare Ma
046-359 00 00 (vx)
kathe.lindgrennossborn@lund.se

Kontakt

Gymnasieskolan Vipan

Besöksadress: Vipeholmsvägen, 224 66 Lund
Telefon (växel): 046-359 50 00
E-post: vipan@lund.se

Vipan

Adress
Vipeholmsvägen, 224 66 Lund

Telefonnummer
046-359 50 00

E-postadress
vipan@lund.se

Leveransadress
Vipeholmsvägen, Hus A, Lund

Lunds kommun

Telefonnummer
046-359 50 00

Öppettider för medborgarcenter
Måndag–torsdag: kl. 08–17
Fredag: kl. 08–16
Dag före röd vardag: kl. 08–15

Organisationsnummer
212000-1132