Skolhälsovård

Här finns kontaktuppgifter till skolhälsovården.

 

Sibel Dahl
Skolsköterska BF, VO , LÄR, GYSNP
Tel: 046-359 47 88
sibel.dahl@lund.se


Ingalill Davidsson 
Skolsköterska HA EE SPRI
Tel: 046-359 61 59
ingalill.davidsson@lund.se


Ingrid Plantin
Skolläkare
Tel: 046-359 90 70
ingrid.plantin@lund.se


Stela Sever
Skolsköterska BA VF GyS
Tel: 046-359 81 18
stela.sever@lund.se


Sara Walder
Skolsköterska HT RL IM IP
Tel: 046-359 77 16
sara.walder@lund.se

Kontakt

Gymnasieskolan Vipan

Besöksadress: Vipeholmsvägen, 224 66 Lund
Telefon (växel): 046-359 50 00
E-post: vipan@lund.se

Vipan

Adress
Vipeholmsvägen, 224 66 Lund

Telefonnummer
046-359 78 60

Öppettider
08.00-15.00
Begränsade öppettider under lovdagar.

E-postadress
vipan@lund.se

Leveransadress
Vipeholmsvägen, Hus A, Lund

Kontakta oss

E-post
lunds.kommun@lund.se

Telefonnummer
046-359 50 00

Öppettider Medborgarcenter
Måndag–torsdag: 08–17
Fredag: 08–16
Avvikande öppettider