Skolledning

Här finns kontaktuppgifter till skolledningen.

Rektor

Aspelin, Johan
Hus A
046-359 76 68
johan.aspelin@lund.se


Biträdande rektorer

Borg, Martin
Område:
EE/HA/SPRI: El- och energiprogrammet, Handel- och administrationsprogrammet och Språkintroduktion
Hus C
046-359 81 29
martin.borg@lund.se

Karlsson, Anna
Område:
Gymnasiesärskolans Individuella program i hus K och O
Hus C
046-359 54 02
anna.nilsson5@lund.se

Olsson, Kia
Område:
BF/VO/Lär: Barn- och fritidsprogrammet och Vård- och omsorgsprogrammet samt Lärlingar
Hus A
046-359 79 91
kia.olsson@lund.se

Jönsson, Eva-Lena
Område:
BA/VF: Bygg- och anläggningsprogrammet och VVS- och fastighetsprogrammet
HusE
046-359 73 64
eva-lena.jonsson@lund.se

Malmgren, Tobias
Biträdande rektor
Område:
Gymnasiesärskolans Individuella program i hus K och O
Hus C
046-359 80 53
tobias.malmgren@lund.se

Rosenquist, Mattias
Område:
IM och Gymnasiesärskolans Nationella program
Hus C
046-359 81 05
mattias.rosenquist@lund.se

Sepponen, Lena
Område:
HT/RL: Hotell- och turismprogrammet och Restaurang- och livsmedelsprogrammet
Hus B
046-359 79 90
lena.sepponen@lund.se

Svensson Ternelius, Gabriella
Biträdande rektor SPRI
046-359 34 95
gabriella.terneliussvensson@lund.se


Övrig arbetsledning


Engström, Kyllike
Administrativ chef
Hus A
046-359 61 09
kyllike.engstrom@lund.se

Kontakt

Gymnasieskolan Vipan

Besöksadress: Vipeholmsvägen, 224 66 Lund
Telefon (växel): 046-359 50 00
E-post: vipan@lund.se

Vipan

Adress
Vipeholmsvägen, 224 66 Lund

Telefonnummer
046-359 50 00

E-postadress
vipan@lund.se

Leveransadress
Vipeholmsvägen, Hus A, Lund

Kontakta oss

E-post
lunds.kommun@lund.se

Telefonnummer
046-359 50 00

Öppettider
Måndag–fredag: kl. 08–16
Avvikande öppettider