Skolledning

Här hittar du kontaktuppgifter till skolans ledning.

Rektor

Petra Karlsson
046-359 78 03
petra.karlsson@lund.se
Mottagning enligt överenskommelse

Bitr. rektor ES- och HU-programmet

Set Rooke
046-359 78 04
set.rooke@lund.se

Bitr. rektor NA-programmet

Maria Hedelin Björse
046-359 78 57
maria.hedelin@lund.se

Bitr. rektor SA-programmet

Eva Svensson
046-359 78 18
eva.svensson4@lund.se

Administrativ chef

Laila Hedlund T
el: 046-359 78 83

Laila.hedlund@lund.se

Faktaansvarig: Gymnasieskolan Spyken

Kontakt

Gymnasieskolan Spyken

Besöksadress: Dalbyvägen 2, Lund
Telefon: 046-359 78 00
E-post: spyken@lund.se

Öppettider receptionen: 08.0012.30
Öppettider expedition: 08.0015.00
Begränsade telefontider och besökstider under lovdagar.

Spyken

Adress
Dalbyvägen 2, Lund

Telefonnummer
046-359 78 00

Öppettider
08.00-15.00
Begränsade telefontider under lovdagar.

Kontakta oss

E-post
lunds.kommun@lund.se

Telefonnummer
046-359 50 00

Öppettider
Måndag–torsdag: 08–17
Fredag: 08-16
Avvikande öppettider