Lärare

Här hittar du kontaktuppgifter till Spykens lärare.

B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Y Z Å Ä Ö

A

tillbaka till meny


Ahl Lars
Tel. 046-359 78 90
lars.ahl@lund.se
Lärare i mediaämnen, religion, svenska


Ahlqvist Manuel
Tel. 046-359 78 47
manuel.ahlqvist@lund.se
Musiklärare


Andersson David
Tel. 046-359 78 84
david.andersson2@lund.se
Musiklärare


Axén Fredrik
Tel. 046-359 78 58
fredrik.axen@lund.se
Lärare i fysik, matematik


B

tillbaka till meny


Bandling Melin Johan
Tel. 046-359 78 47
johan.bandlingmelin@lund.se
Musiklärare


Bardenstam Malin
Tel. 046-359 78 85
malin.bardenstam@lund.se
Lärare i historia
Lektor i svenska


Baw Andreas
Tel. 046-359 78 84
andreas.baw@lund.se
Musiklärare


Bengtsson Roger
Tel. 046-359 78 92
roger.bengtsson@lund.se
Lektor i matematik


Bergander Zhong Clara
Tel. 046-359 78 76
clara.zhongbergander@lund.se
Lärare i samhällskunskap


Bergbrink Håkan
Tel. 046-359 78 13
hakan.bergbrink@lund.se
Lärare i matematik, programmering


Bondesson Nils
Tel. 046-359 78 84
nilsbonde.bondesson@lund.se
Musiklärare


Book Gunilla
Tel. 046-359 78 47
gunilla.akessonostberg@lund.se
Lärare i teater


Boquist Ann-Sofie
Tel. 046-359 78 22
ann-sofie.boquist@lund.se
Lärare i biologi, bioteknik


C

tillbaka till meny


Cato Marcus
Tel. 046-359 78 85
marcus.cato@lund.se
Lärare i engelska, svenska


Christoffersson Jonas
Tel. 046-359 80 88
jonas.christoffersson@lund.se
Lärare i psykologi, pedagogik, svenska

D

tillbaka till meny


Dahlin Karin
Tel. 046-359 78 28
karin.dahlin2@lund.se
Lärare i historia, samhällskunskap


Del Angel Reyes Lizeth
Tel. 046-359 78 76
lizeth.delangelreyes@lund.se
Lärare i spanska


Di Bello Antonietta
Tel. 046-359 78 27
mariaantonietta.dibello@lund.se
Lärare i italienska


Drake af H Bettina
Tel. 046-359 78 29
bettina.drake@lund.se
Specialpedagog ES och HU


E

tillbaka till meny


Egevad Eva
Tel. 046-359 78 19
eva.egevad@lund.se
Lärare i religion, svenska


Ehinger Magnus
Tel. 046-359 78 22
magnus.ehinger@lund.se
Lektor i kemi
Lärare i biologi


Ekenberg Jan
Tel. 046-359 78 80
jan.ekenberg@lund.se
Lärare i mediaämnen


Ekstedt Rasmus
Tel. 046-359 78 28
rasmus.ekstedt@lund.se
Lärare i historia, svenska


 

F

tillbaka till meny


Falk Moa
Tel. 046-359 78 21
karlssonmoa.falk@lund.se
Lärare i bild


Flower Martin
Tel: 046-35 78 44
martin.flower@lund.se
Lärare i geografi, samhällskunskap


Forslund Anders
Tel. 046-359 78 92
anders.forslund@lund.se
Lärare i matematik


Franzén Gabriella
Tel. 046-359 78 27
gabriella.franzen@lund.se
Lärare i spanska, svenska


Friström Katarina
Tel. 046-359 78 23
katarina.fristrom@lund.se
Lärare i engelska, franska


Frithiof Per
Tel. 046-359 78 84
per.frithiof@lund.se
Musiklärare


G

tillbaka till meny


Goscicka-Dawidowicz Katarzyna
Tel. 046-359 78 13
katarzyna.goscickadawidowicz@lund.se
Lärarassistent


Grahn Emily
Tel. 046-359 78 84
emily.grahn@lund.se
Musiklärare


Granbom Martin
Tel. 046-359 78 22
martin.granbom@lund.se
Lektor i biologi


Gredeby Annelie
Tel. 046-359 78 26
annelie.erikssongredeby@lund.se
Lärare i biololog, naturkunskap


Gren Lotta
Tel. 046-359 78 13
liselott.gren@lund.se
Lärare i idrott, matematik


Gustavsson Emmertz Daniel
Tel. 046-359 78 44
daniel.gustavssonemmertz@lund.se
Lärare i historia, samhällskunskap


Göransson Jesper 
Tel. 046-359 78 66
jesper.goransson@lund.se
Elevassistent


H

tillbaka till meny


Hambert Jesper
Tel. 046-359 80 88
jesper.hambert@lund.se
Lärare i sociologi, svenska


Hansén Erik
Tel. 046-359 78 80
erik.hansen@lund.se
Lärare i mediaämnen


Henricsson Johan
Tel. 046-359 78 13
johan.henricsson@lund.se
Musiklärare, lärare i digitalt skapande, matematik


Holm Svensson Maj
Tel. 046-359 78 25
maj.holmsvensson@lund.se
Lärare i danska


Holmquist Andersson Ulrika
Tel. 046-359 78 84
ulrika.holmquistandersson@lund.se
Musiklärare


Hultman Elisabeth
Tel. 046-046-359 78 23
elisabeth.hultman@lund.se
Lärare i engelska, franska


Höglund Charlotte
Tel. 046-359 78 25
charlotte.hoglund@lund.se
Lärare i engelska, religion


I

tillbaka till meny

Irengård Rosita
Tel. 046-359 78 80
rosita.irengard@lund.se
Lärare i digitalt skapande, fotografisk bild, mediaämnen


J

tillbaka till meny


Jonasson Anna
Tel. 046-359 78 25
anna.jonasson3@lund.se
Lärare i religion, svenska


K

tillbaka till meny


Karlsson Matilda
Tel. 046-359 78 22
matilda.karlsson2@lund.se
Lärare i kemi, matematik


Karlström Elisabeth
Tel. 046-359 78 84
elisabeth.karlstrom@lund.se
Musiklärare


Kellgren Nina
Tel. 046-359 78 90
nina.kellgren@lund.se
Lärare i historia, samhällskunskap


 

L

tillbaka till meny


Landby Beskow Emilia
Tel. 046-359 78 44
emilia.beskowlandby@lund.se
Lärare i historia, samhällskunskap


Larsson Cecilia
Tel. 046-359 78 44
cecilia.larsson@lund.se
Lärare i religion


Larsson Peter
Tel. 046-359 78 19
peter.larsson3@lund.se
Lärare i engelska, svenska


Lindgren Matilda
Tel. 046-359 78 25
matilda.lindgren@lund.se
Lärare i filosofi, svenska


Longo Olivia
Tel. 046-359 78 47
olivia.longo@lund.se
Lärare i teater


Lundell Valter
Tel. 046-359 78 28
valter.lundell@lund.se
Lärare i historia, latin, svenska


M

tillbaka till meny


Månsson Daniel
Tel. 046-359 78 00
daniel.mansson@lund.se
Lärare i geografi, samhällskunskap


N

tillbaka till meny


Nergelius David
Tel. 046- 359 78 00
david.nergelius@lund.se
Lärare i matematik


Nilsson Andreas
Tel. 046-359 78 85
andreas.nilsson5@lund.se
Lärare i engelska, svenska


Nilsson Ingela
Tel. 046-359 78 52
ingela.nilsson@lund.se
Lärare i kemi, matematik


Nimander Pflanzl Anna
Tel. 046-359 78 80
anna.nimanderpflanzl@lund.se
Lärare i mediaämnen


O

tillbaka till meny


Olsson Anna
Tel. 046-359 78 24
anna.olsson5@lund.se
Lärare i engelska, svenska


Otterhag Gustavsson Lotta
Tel. 046-359 78 22
lotta.otterhaggustavsson@lund.se
Lärare i kemi


Osvaldsson Lena
Tel. 046-359 78 19
lena.osvaldsson@lund.se
Lärare i engelska, tyska


P

tillbaka till meny


Perä Ingemar
Tel. 046-359 78 66
ingemar.pera@lund.se
Musiklärare


Petersson Anna
Tel. 046-359 78 66
anna.petersson@lund.se
Musiklärare


Pfeiffer Lina
Tel. 046-359 78 27
lina.pfeiffer@lund.se
Lärare i franska, japanska


Pihlemark Charlotta
Tel. 046-359 78 58
charlotta.pihlemark@lund.se
Lärare i fysik, matematik


Ponnert Anna (tjänstledig läsåret 20/21)
Tel. 046-359 78 76
anna.ponnert@lund.se
Lektor i moderna språk
Lärare i samhällskunskap


Q

tillbaka till meny

 


R

tillbaka till meny


Reyier Pär (tjänstledig läsåret 20/21)
Tel. 046-359 78 44
par.reyier@lund.se
Lärare i historia, samhällskunskap


Ripa Oana
Tel. 046-359 78 24
oana.ripa@lund.se
Lärare i engelska, franska


Rännbäck Linda-Marie
Tel. 046-359 78 26
linda-marie.rannback@lund.se
Lärare i naturkunskap


S

tillbaka till meny

Salestam Christofer
Tel. 046-359 78 80
christofer.salestam@lund.se
Lärare i mediaämnen


Sandell Johan
Tel. 046-359 78 58
johan.sandell@lund.se
Lärare i fysik, matematik


Sandström Johanna
Tel. 046-359 78 24
johanna.sandstrom@lund.se
Lärare i spanska, svenska


Sanna Alessandra
Tel. 046- 359 78 21
alessandra.sanna@lund.se
Bildlärare


Schiött Torbjörn
Tel. 046-359 78 22
torbjorn.schiott@lund.se
Lärare i biologi, kemi


Selander Björn
Tel. 046-359 78 26
bjorn.selander@lund.se
Lärare i biologi, naturkunskap


Simonsson Ola
Tel. 046-359 78 47
ola.simonsson@lund.se
Musiklärare


Sitar Christina
Tel. 046-359 78 84
christina.sitar@lund.se
Musiklärare


Sköldborn Maria
Tel: 046-359 78 24
maria.skoldborn@lund.se
Lärare i engelska, spanska


Sommarin Annika
Tel. 046-359 78 52
annika.jonssonsommarin@lund.se
Lärare i biologi, kemi


Solomon Ian
Tel. 046-359 78 00
ian.solomon@lund.se
Lärare i engelska


Somogyi Norlin Hanna
Tel. 046-359 78 25
hanna.somogyinorlin@lund.se
Lärare i engelska, svenska


Stormhed Jerry
Tel. 046-359 78 26
jerry.stormhed@lund.se
Lärare i miljökunskap, naturkunskap, samhällskunskap


Ström Louise
Tel. 046-359 78 25
louise.strom@lund.se
Lärare i engelska, svenska


Sundqvist Beatrice
Tel. 046-359 78 85
beatrice.sundqvist@lund.se
Lärare i engelska, retorik, svenska


Svensson Lena
Tel. 046-359 78 23
lena.svensson2@lund.se
Lärare i engelska, entreprenörskap


Svensson Lina
Tel.046-359 80 88
lina.svensson2@lund.se
Lärare i psykologi


Svärd Charlotta
Tel. 046-359 78 22
charlotta.svard@lund.se
Lärare i bild och biologi


T

tillbaka till meny


Tegler Susanne
Tel. 046-359 78 58
susanne.tegler@lund.se
Lärare i fysik, matematik


Tjäderkvist Robert
Tel. 046-359 78 84
robert.tjaderkvist@lund.se
Musiklärare


Tornberg Hannes
Tel. 046-359 78 44
hannes.tornberg@lund.se
Lärare i religion, samhällskunskap


Tourino Lucia
Tel. 046-359 78 00
lucia.tourinoaguliera@lund.se
Lärare i engelska


U

tillbaka till meny



V W

tillbaka till meny


Wallstedt Fredrik
Tel. 046-359 78 76
fredrik.wallstedt@lund.se
Lärare i geografi, historia, samhällskunskap


Wallström Tommy
Tel. 046-359 78 66
tommy.wallstrom@lund.se
Musiklärare


Werner Arno
Tel. 046-359 78 28
arno.werner@lund.se
Lärare i filosofi, tyska


Widerström Staffan
Tel. 046-359 78 84
staffan.widerstrom@lund.se
Musiklärare


Wilhelmsson Marie
Tel. 046-359 78 13
marie.darvaswilhelmsson@lund.se
Lärare i idrott, svenska


Wolde Pedra
Tel. 046-359 78 56
pedra.wolde@lund.se
Idrottslärare


Voog Thummel Maria
Tel. 046-359 78 26
maria.voogthummel@lund.se
Lärare i naturkunskap


Västskär Mirjam
Tel. 046-359 78 17
mirjam.vastskar@lund.se
Specialpedagog SA


Z

tillbaka till meny


Zadig Sverker
Tel. 046-359 78 84
sverker.zadig@lund.se
Lektor i Musik


Zeidler Otto
Tel. 046-359 78 92
otto.zeidler@lund.se
Lärare i idrott, matematik


Å

tillbaka till meny


Åkesson Ulrika
Tel. 046-359 78 58
ulrika.akesson@lund.se
Lärare i fysik, matematik


Ä

tillbaka till meny


Ö

tillbaka till meny

Örnberg Ola
Tel. 046-359 78 62
ola.ornberg@lund.se
Specialpedagog NA


Öste Sabouné Linda
Tel. 046-359 78 19
linda.ostesaboune@lund.se
Lärare i engelska, svenska


Öström Emilie
Tel. 046-359 78 58
emilie.ostrom@lund.se
Lärare i fysik, matematik


Özberk Ezgi (tjänstledig ht20)
Tel.046-359 78 90
ezgi.ozberk@lund.se
Lärare i bild, mediaämnen