Lärare R - S

.

Rayner, Susanne
Signatur: RRS
E-post: susanne.rayner@lund.se
Lärare i ekonomiämnen och juridik

Remgård, Katarina
Signatur: RK
Telefon: 046-359 67 98
E-post: katarina.remgard@lund.se
Lärare i biologi

Rentschler Ågårdh, Anna
Signatur: ÅRA
Telefon: 046-359 73 41
E-post: anna.rentschleragardh@lund.se
Lärare i geografi, sociologi och idrott & hälsa

Rey, Karolina
Signatur: REK
Telefon: 046-359 69 51
E-post: karolina.rey@lund.se
Lektor i engelska och svenska

Rezaei, Taghi
Signatur: RET
Telefon: 046-359 73 38
E-post: taghi.rezaei@lund.se
Lärare i matematik och idrott & hälsa (SPRI)

Richeberg, Ulf
Signatur: RGU
Telefon: 046-359 45 60
E-post: ulf.richeberg@lund.se
Lärare i teknikämnen

Rosqvist Wiberg Gunilla
Signatur: RTG
Telefon: 046-359 67 98
E-post: gunilla.rosqvistwiberg@lund.se
Lärare i biologi och naturkunskap

Rundgren, Henrik
Signatur: RH
Telefon: 046-359 73 41
E-post: henrik.rundgren@lund.se
Lärare i geografi och historia

Ryning, Joakim
Signatur: RJ
Telefon: 046-359 73 77
E-post: joakim.ryning@lund.se
Lärare i fysik och matematik

Ryrstedt, Petra
Signatur: RTP
Telefon: 046-359 73 78
E-post: petra.ryrstedt@lund.se
Lärare i fysik och matematik

Salde, Susanna
Signatur: SAS
Telefon: 046-359 73 47
E-post: susanna.salde@lund.se
Lärare i religion och svenska

Sanai Farid, Saied
Signatur: SIS
Telefon: 046-359 73 30
E-post: saied.sanai-farid@lund.se
Lärare i samhällskunskap och svenska

Sandborgh, Henrik
Signatur: SHH
Telefon: 046-359 73 76
E-post: henrik.sandborgh@lund.se
Lärare i teknikämnen

Schiemann, Katarina
Signatur: SKA
Telefon: 046-359 73 29
E-post: katarina.schiemann@lund.se
Lektor i biologi

Servin, Elin
Signatur: SNE
Telefon: 046-359 73 75
E-post: elin.servin@lund.se
Föräldraledig

Silborn, Bo
Signatur: SB
Telefon: 046-359 73 78
E-post: bo.silborn@lund.se
Lärare i fysik och matematik

Skog, Daniel
Signatur: SGD
Telefon:
E-post: daniel.skog@lund.se
Lärare i psykologi

Solgevik Erlandsson, Anna
Signatur: SOA
Telefon: 046-359 73 53
E-post: anna.solgevik@lund.se
Lärare i svenska och idrott & hälsa

Strand, Lori
Signatur: SDL
Telefon: 046-359 73 53
E-post: lori.strand@lund.se
Lärare i pedagogik, samhällskunskap, kommunikation och träningslära

Strömbäck, Ann-Louise
Signatur: STA
Telefon: 046-359 73 91
E-post: ann-louise.stromback@lund.se
APL-samordnare på HV

Svensson, Annika
Signatur: SNA
Telefon: 046-359 73 71
E-post: annika.svensson2@lund.se
Lärare i ekonomiämnen

Svensson, Mats
Signatur: SNM
E-post: mats.svensson@lund.se
Lärare i naturkunskap

Svensson, Åsa
Signatur: SNÅ
Telefon: 046-359 73 63
E-post: asa.svensson2@lund.se
Lärare i fysik och matematik

Södervall, Markus
Signatur: SLM
Telefon: 046-359 73 77
E-post: markus.sodervall@lund.se
Lärare i matematik och teknik

Kontakt

Polhemskolan

Besöksadress: Trollebergsvägen 41, Lund
Telefon reception: 046-359 73 10

Öppettider reception: vardagar 08–15

Polhemskolan

Adress
Trollebergsvägen 41
Box 41
221 00 Lund

Telefonnummer
046-359 73 10
Öppen skoldagar 08.00-15.00

E-post
polhemskolan@lund.se

Lunds kommun

Telefonnummer
046-359 50 00

Öppettider för medborgarcenter
Måndag–torsdag: kl. 08–17
Fredag: kl. 08–16
Dag före röd vardag: kl. 08–15

Organisationsnummer
212000-1132