Lärare L - M

.

Lagerholm, Carina
Signatur: LMC
Telefon: 046-359 73 75
E-post: carina.lagerholm@lund.se
Lärare i matematik och fysik

Lagervall, Vera
Signatur: LLV
Telefon: 046-359 73 76
E-post: vera.lagervall@lund.se
Lärare i matematik och teknikämnen

Larsen, Randi
Signatur: LAR
Telefon: 046-359 73 49
E-post:randi.larsen@lund.se
Lärare i danska

Larsson, Göran
Signatur: LAG
Telefon: 046-359 73 53
E-post: goran.larsson@lund.se
Lärare i idrott & hälsa, träningslära och specialidrott

Larsson, Mats
Signatur: LNM
Telefon: 046-359 73 53
E-post:mats.larsson2@lund.se
Lärare i engelska och idrott

Larsson, Johan
Signatur: LNJ
Telefon: 046-359 73 69
E-post: johan.larsson2@lund.se
Lärare i matematik och kemi

Lejon, Pernilla
Signatur: LNP
Telefon: 046-359 73 47
E-post:pernilla.lejon@lund.se
Lärare i svenska och religion

Lilja, Magnus
Signatur: LAM
Telefon: 046-359 73 75
E-post: magnus.lilja@lund.se
Lärare i matematik, programmering och teknikämnen

Lind, Pernilla 
Signatur: LDP
Telefon: 
E-post: pernilla.lind@lund.se
Lärare i kemi och naturkunskap

Lindén Christoffersson, Angela
Signatur: LCA
Telefon: 046-359 37 82
E-post: angela.lindenchristoffersson@lund.se
Lärare i svenska som andraspråk och SO (SPRI)

Lindgren, Dan
Signatur: LD
Telefon: 046-359 73 65
E-post: dan.lindgren@lund.se
Lärare i samhällskunskap och internationella relationer

Lindgren, Johan
Signatur: LJ
Telefon: 046-359 73 53
E-post: johan.lindgren@lund.se
Lärare i idrott & hälsa och samhällskunskap

Lindnér, Monique
Signatur: LRM
E-post:monique.lindner@lund.se
Lärare i ekonomiämnen

Lindqvist, Niklas
Signatur: LN
Telefon: 046-359 73 47
E-post: niklas.lindqvist@lund.se
Lärare i engelska och svenska

Lindskog, Marie 
Signatur: LIM
Telefon: 046 - 359 73 30
E-post: marie.lindskog2@lund.se
Lärare i svenska och religion

Logrell, Marie
Signatur:
Telefon: 046-359 38 84
E-post: marie.logrell@lund.se 
Undervisar i samhällskunskap 1,2,3 på SA4

Loostrand, Madeleine
Signatur: LOM
Telefon: 046-359 73 65
E-post:madeleine.loostrand@lund.se
Lärare i psykologi och samhällskunskap

Lundberg, Petra
Signatur: PLE
Telefon: 046-359 73 91
E-post: petra.lundberg@lund.se
Lärare i frisörämnen

Lundgren, Birgitta
Signatur: LB
Telefon: 046-359 73 49
E-post: birgitta.lundgren2@lund.se
Lärare i engelska och spanska

Lundgren, Kristoffer
Signatur: LNK
E-post: kristoffer.lundgren@lund.se
Lärare i teknik och mekatronik

Lundqvist, Emma
Signatur: LTE
Telefon: 046-359 38 85
E-post:emma.lundqvist@lund.se
Lärare i matematik

Lycke, Elisabeth
Tjänstledig

Löf, Alexander
Signatur: LFA
Telefon: 046-359 73 47
E-post: alexander.lof@lund.se
Lärare i matematik och filosofi

Lövenbo Ahlström, Erik
Signatur: LAE
E-post: erik.lovenboahlstrom@lund.se
Lärare i historia, religion och film & TV-kunskap

Magnusson, Henrik
Signatur: MHE
Telefon: 046-359 73 47
E-post: henrik.magnusson2@lund.se
Lärare i filosofi och svenska

Mahmoud, Nahla
Signatur: MDN
Telefon: 046-359 73 62
E-post: nahla.mahmoud@lund.se
Lärare i svenska som andraspråk och SO (SPRI)

Maihofer, Jessica
Signatur: MRJ
Telefon: 046-359 38 85
E-post:jessica.maihofer@lund.se
Lärare i engelska och kommunikation

Malm, Mats
Signatur: MMM
Telefon: 046-359 73 53
E-post: mats.malm@lund.se
Lärare i idrott & hälsa

Malmsten, Sara
Signatur: MAS
Telefon: 046-359 43 30
E-post: sara.malmsten@lund.se
Lärare i naturkunskap och samhällskunskap

Martel Quintana, Noelia
Signatur: MQN
Telefon: 046-359 43 30
E-post: noelia.martelquintana@lund.se
Lärare i engelska och spanska

Martinsson, Anna-Lena
Signatur: MNA
epost: anna-lena.martinsson@flyinge.se
Lärare i Hippologi och Ridning och körning

Mavéus, Ali
Signatur: MSA
E-post: ali.maveus@lund.se
Lärare i teknikämnen

Molander, Rebecka
Signatur: MRR
Telefon: 046-359 73 30
E-post: rebecka.molander@lund.se
Lärare i psykologi

Montesino Parra, Manuel
Signatur: MOM
Telefon: 046-359 45 60
E-post: manuel.montesinoparra@lund.se
Lärare i matematik

Mårdklint, Peter
Signatur: MTP
Telefon: 046-359 73 77
E-post:peter.mardklint@lund.se
Lärare i matematik och fysik

Mårtensson, Anders
Signatur: MÅA
Telefon: 046-359 73 71
E-post:anders.martensson@lund.se
Lärare i ekonomiämnen

Mårtensson, Boel
Signatur: MNB
Telefon: 046-359 73 29
E-post: boel.martensson@lund.se
Lärare i kemi och biologi

Möller Larsson, Annika
Signatur: MA
Telefon: 046-359 95 67
E-post: annika.mollerlarsson@lund.se
IKT-pedagog

Kontakt

Polhemskolan

Besöksadress: Trollebergsvägen 41, Lund
Telefon reception: 046-359 73 10

Öppettider reception: vardagar 08–15

Polhemskolan

Adress
Trollebergsvägen 41
Box 41
221 00 Lund

Telefonnummer
046-359 73 10
Öppen skoldagar 08.00-15.00

E-post
polhemskolan@lund.se

Kontakta oss

E-post
lunds.kommun@lund.se

Telefonnummer
046-359 50 00

Öppettider
Måndag–torsdag: 08–17
Fredag: 08-16
Avvikande öppettider