Lärare H - K

.

Hagborg, Lars-Erik
Signatur: HLE
Telefon: 046-359 73 47
E-post:larseric.hagborg@lund.se
Lärare i historia och svenska

Hagström, Herman
Signatur: HMH
Telefon: 046-359 73 71
E-post: herman.hagstrom@lund.se
Lärare i ekonomiämnen

Hallberg, Eva
Tjänstledig

Hallerhed, Anders
Signatur: HDA
E-post: anders.hallerhed@lund.se
Lärare i samhällskunskap

Halväng, Jeanette
Signatur: HJ
Telefon: 046-359 73 65
E-post:jeanette.halvang@lund.se
Lärare i psykologi och kriminologi

Hammarbo, Fredrik
Signatur: HOF
Telefon: 046-359 73 41
E-post: fredrik.hammarbo@lund.se
Lärare i samhällskunskap och internationella relationer

Hammer, Johan
Signatur: HRJ
Telefon:
E-post: johan.hammer@lund.se
Lärare i matematik

Heinonen, Cecilia
Signatur: HNC
Telefon: 046-359 37 82
E-post: cecilia.heinonenpersson@lund.se
Lärare i engelska och svenska som andraspråk

Helgesson, Torbjörn
Tjänstledig

Helgstrand, Magnus
Tjänstledig

Hellgren, Daniel
Signatur: HND
Telefon: 046-359 73 02
E-post: daniel.hellgren@lund.se
Lärare i svenska och historia

Hellman, Emma
Signatur: HEE
E-post: emma.hellman@lund.se
Lärare i religion, samhällskunskap och teckenspråk för hörande

Hellström, Carina
Signatur: HEC
Telefon: 046-359 73 69
E-post: carina.hellstrom@lund.se
Lärare i kemi

Henrikson, Pepe
Signatur: HNP
Telefon: 046-359 73 53
E-post:pepe.henrikson@lund.se
Lärare i teknikämnen

Henrysson, Kiyomi
Signatur: HNK
E-post:kiyomi.nojimahenrysson@lund.se
Lärare i japanska

Hilbertsson, Mikaela
Signatur: HNM
Telefon:
E-post: mikaela.hilbertsson@lund.se
Lärare i Idrott & hälsa och NO (SPRI)

Hjorth, Katarina
Signatur: HK
Telefon: 046-359 73 69
E-post: katarina.hjorth@lund.se
Lärare i kemi och NO (SPRI)

Holm Svensson, Maj
Signatur: HSM
Telefon: 046-359 73 02
E-post: maj.holmsvensson@lund.se
Lärare i danska

Hultsberg, Acke
Tjänstledig

Humble, Marika
Signatur: HEM
Telefon:
E-post: marika.humble@lund.se
Lärare i engelska och svenska

Håkansson, Annette
Signatur: HNA
Telefon: 046-359 73 43
E-post: annette.hakansson@lund.se
Lärare i tyska och svenska

Ingemansson, Marie
Signatur: INM
Telefon: 046-359 73 43
E-post: marie.ingemansson@lund.se
Lärare i engelska och idrott & hälsa

Isberg, Linus
Signatur: IGL
E-post: linus.isberg@lund.se
Lärare i psykologi och Idrott & hälsa

Jakobsson, Hans
Signatur: HJN
Telefon: 046-359 73 63
E-post: hans.jakobsson@lund.se
Lektor i fysik och matematik

Jacobsson, Henrik
Signatur: JAH
Telefon: 046-359 73 63
E-post: henrik.jacobsson@lund.se
Lärare i engelska, matematikoch idrott

Jellum Ling, Jeppe
Signatur: JLJ
Telefon: 046-359 73 02
E-post:jeppe.jellumling@lund.se
Lärare i engelska och historia

Jhaveri, Gunilla
Signatur: JIG
Telefon: 046-359 73 53
E-post:gunilla.jhaveri@lund.se
Lärare i teknikämnen

Jivegård, Robert
Signatur: JR
Telefon: 046-359 73 65
E-post:robert.jivegard@lund.se
Lärare i samhällskunskap och kriminologi

Johansson, Tina
Signatur: JOT
Telefon: 046-359 73 53
E-post: tina.johansson@lund.se
Lärare i matematik

Johnsson, Henrik
Signatur: JOH
Telefon: 046-359 38 84
E-post:henrik.johnsson@lund.se
Tjänstledig 

Jonsson, Ann-Kristin
Signatur: JNA
Telefon: 046-359 45 60
E-post: annkristin.jonsson@lund.se
Lärare i teknikämnen

Jusufovic, Sanela
Signatur: JS
Telefon: 046-359 73 38
E-post:sanela.jusufovic@lund.se
Lärare i engelska och NO (SPRI)

Jönsson, Linda
Tjänstledig

Karlsson, Klas
Signatur: KKL
Telefon: 046-359 73 78
E-post: klas.karlsson@lund.se
Lärare i fysik och matematik

Karlsson, Lars-Olof
Signatur: KLO
Telefon: 046-359 73 62
E-post: lars-olof.karlsson@lund.se
Lärare i matematik och samhällskunskap

Karlsson, Mats
Signatur: KAM
Telefon:
E-post: mats.karlsson2@lund.se

Karlström, Olov
Tjänstledig

Kempe, Tom
Signatur: HNT
Telefon: 046-359 73 53
E-post: tom.kempe@lund.se
Lärare i idrott & hälsa

Kiriakidou Kazemifar, Nitsa
Signatur: KUN
E-post:nitsa.kiriakidou@lund.se
Lektor i kemi

Kjellström, Pontus
Signatur: KMP
Telefon: 046-359 73 38
E-post:pontus.kjellstrom@lund.se
Lärare i religion, historia och SO (SPRI)

Knepper, Christina
Tjänstledig

Knudsen, Anna
Tjänstledig

Korsgren, Helene
Signatur: KNH
Telefon: 046-359 38 83
E-post:helene.korsgren@lund.se
Lärare i matematik

Kozak, Mikael
Signatur: KKM
Telefon: 046-359 73 76
E-post:mikael.kozak@lund.se
Lärare i svenska och engelska

Kronqvist, Runa
Signatur: KTR
Telefon: 046-359 73 83
E-post: runa.kronqvist@lund.se
Lärare i matematik

Kontakt

Polhemskolan

Besöksadress: Trollebergsvägen 41, Lund
Telefon reception: 046-359 73 10

Öppettider reception: vardagar 08–15

Polhemskolan

Adress
Trollebergsvägen 41
Box 41
221 00 Lund

Telefonnummer
046-359 73 10
Öppen skoldagar 08.00-15.00

E-post
polhemskolan@lund.se

Kontakta oss

E-post
lunds.kommun@lund.se

Telefonnummer
046-359 50 00

Öppettider
Måndag–torsdag: 08–17
Fredag: 08-16
Avvikande öppettider