Kontakta oss

På den här sidan hittar du kontaktuppgifter till oss som jobbar på Kulturskolan. I menyn till vänster kan du välja vilken kategori som dina frågor eller önskemål handlar om, så blir du hänvisad till rätt person direkt.

Kulturskolechef: Christian Halberg
Telefon: 046-359 67 15
E-post:christian.halberg@lund.se

Enhetschef: Annika Kharraziha
Telefon: 046-359 53 01
E-post: annika.kharraziha@lund.se

Intendent & IT-ansvarig: Roger Andersson
Telefon: 046-359 67 03
E-post: roger.andersson@lund.se

Administratör: Anja Liabäck
Telefon: 046-359 48 51
E-post:anja.liaback@lund.se

Administratör: Eva-Marie Fornell
Telefon: 046-359 67 12
E-post:eva-marie.fornell@lund.se

Producent: Carl-Magnus Trygg
Telefon: 046-359 67 14
E-post: carl-magnus.trygg@lund.se

Scenteknisk assistent: Magnus Larsson 
Telefon: 046-359 56 98 
Epost: magnus.larsson@lund.se

Projektkoordinator för helgskolan: Sten Åstrand
Telefon: 0721-99 86 44
E-post: sten.astrand@lund.se

Vaktmästare: Helen Olsson
Telefon: 046-359 67 16
E-post:helen.olsson@lund.se

Eller skicka ett e-postmeddelande till kulturskolan@lund.se

Faktaansvarig: Kulturskolan

Lunds kommun

Telefonnummer
046-359 50 00

Öppettider för medborgarcenter
Måndag–torsdag: kl. 08–17
Fredag: kl. 08–16
Dag före röd dag: kl. 08–15

Organisationsnummer
212000-1132

Kulturskolan

Adress
S:t Laurentiigatan 1, 222 21 Lund

Telefonnummer
046-359 50 00

E-post
kulturskolan@lund.se