Expedition

telefon: 046- 359 71 00 telefontid: 10.15-11.15

Susanna Almqvist
Sfi-samordnare
susanna.almqvist@lund.se
046-359 47 41
rum 217


Maria Aspegren
Serviceledare
komvux@lund.se
046-359 71 09
Ansvarar för vår reception och svarar på allmänna frågor om vår verksamhet


Yrsa Claësson
Intendent
yrsa.claesson@lund.se
046 - 359 70 90
Ansvar för lokaler och IKT


Ellinor Christensson
Administrativ chef
ellinor.christensson@lund.se
046 -359 70 05
Ansvar för administration


Violette Fivet
Gymnasiesekreterare
violette.fivet@lund.se
046 - 359 33 76
Administration gällande grundläggande, gymnasial utbildning samt Lärvux


Mirjana Ristevska
Administratör
mirjana.ristevska@lund.se
046 - 359 70 89
Administration gällande sfi 3. För frågor gällande sfi: maila sfi@lund.se


Helén Rickard
Administratör
helen.rickard@lund.se
046 - 359 70 88
Administrerar Vård och Omsorgsutbildningarna, externa utbildningsanordnare samt YH.


Anneli Svensson
Gymnasiesekreterare
anneli.svensson@lund.se
046 - 359 35 42
Administration gällande personal och sfi 1-2. För frågor gällande sfi: maila sfi@lund.se


Lena Åstradsson
Administratör
Vuxenutbildningen@lund.se
046-359 64 60
Huvudsakligen ansvar för administration kring elever som studerar hos andra utbildningsanordnare än Komvux

Hitta till Komvux

Adress
Glimmervägen 12
224 78 Lund

Öppettider för receptionen:

Måndag - fredag:
08:15 – 09:30
09:50 – 12:30
13:15 – 14:30

Torsdag:
10:00 – 12:30
13:15 – 14:30

Kvällsöppet tisdagar
16:00 - 18:00

Kontakta oss

E-post
komvux@lund.se

Telefonnummer
046-359 71 00

Telefontid:
Måndag-fredag: 10:15 - 11:15