Lärare

grundläggande nivå

Andon Minev
andon.minev@lund.se
rum 427
Sfi3 distans, IKT-pedagog, ämneslagledare sfi3, Grundläggande engelska

Anna-Lena Andersson Ehn
annalena.anderssonehn@lund.se
rum 431
Svenska som andraspråk grund

Caroline Ståhl
caroline.stahl@lund.se
Svenska som andraspråk

Christina Persson
christinamargareta.persson@lund.se
rum 335
Svenska som andraspråk

Dan Jäger
dan.jager@lund.se
rum 319
Matematik

Cornelia Levin Tolvhed
cornelia.levintolvhed@lund.se
rum 431
Svenska som andraspråk grund

Git Slattery
git.slattery@lund.se
Rum 413
Svenska som andraspråk

Helene Mendert
helene.mendert@lund.se
rum 333

Joanna Edholm
joanna.jackelenedholm@lund.se
rum 412A
Svenska och Svenska som andraspråk

Kanarya Veleva
kanarya.veleva@lund.se
Rum 410
Svenska som andraspråk

Kerstin Wullt
kerstin.wullt@lund.se
rum 335
Svenska och Svenska som andraspråk

Leila Swartling
leila.swartling@lund.se
rum 431
Svenska som andraspråk grund

Maria Fohlin
maria.fohlin@lund.se
rum 412A
Svenska som andraspråk grund
 

Nils-Eric Feltenheim
nils-eric.feltenheim@lund.se

Rum 312

Historia och Samhällskunskap


Patricia Liljeheden
patricia.liljeheden@lund.se
rum 413
Speciallärare i matematik

Sara Karlsson
sara.karlsson@lund.se
rum 413
Svenska som andraspråk

Vildana Maslesa
vildana.maslesa@lund.se
Engelska och svenska grund

Zeyneb Dogala
zeyneb.dogala@lund.se
Svenska som andraspråk

Hitta till Komvux

Adress
Glimmervägen 12
224 78 Lund

Öppettider för receptionen:

Måndag - fredag:
08:15 – 09:30
09:50 – 12:30
13:15 – 14:30

Torsdag:
10:00 – 12:30
13:15 – 14:30

Kvällsöppet tisdagar
16:00 - 18:00

Kontakta oss

E-post
komvux@lund.se

Telefonnummer
046-359 71 00

Telefontid:
Måndag-fredag: 10:15 - 11:15