Skolmåltider och köket

Information om kök och skolmåltider samt kontaktuppgifter till personal

Matsalen är öppen 10.45 - 13.15

Cafeterian är öppen 08.00 – 15.00

Skolmåltid
Ingrid Olsson (OLI)
ingrid.olsson2@lund.se
046-359 79 99


Köket
046-359 76 23


Skolmåltidsbiträden
Sofia Klarin
sofia.klarin@lund.se

Carina Nilsson
carina.nilsson6@lund.se

Karin Olsson
karin.olsson@lund.se

Anneli Ståhl
anneli.stahl@lund.se

Linda Avineus
linda.avineus@lund.se

Ilter Elhuseyni
ilter.elhuseyni@lund.se

Camilla Frid
camilla.frid@lund.se

 


Cafeteria Katedralskolan
My Lantz (tjl.)
my.lantz@lund.se
046-359 95 32

Carina Nilsson
carina.nilsson6@lund.se

Faktaansvarig: Katedralskolan

Kontakt

Katedralskolan

Besöksadress: Stora Södergatan 22, Lund
Telefon expeditionen: 046-359 76 10
E-postkatedralskolan@lund.se

Öppettider: 08–15
Begränsade öppettider under lovdagar.

Katedralskolan

Adress
Stora Södergatan 22, Lund

Telefonnummer
046-359 76 10 (Expeditionen)

Öppettider
08.00-15.00
Begränsade öppettider under lovdagar.

Lunds kommun

Telefonnummer
046-359 50 00

Öppettider för medborgarcenter
Måndag–torsdag: kl. 08–17
Fredag: kl. 08–16
Dag före röd dag: kl. 08–15

Organisationsnummer
212000-1132