Skolmåltider och köket

Information om kök och skolmåltider samt kontaktuppgifter till personal

Matsalen  (Åhléns-huset) är öppen mellan 10.45 - 13.15.

Matsedeln hittar du på : http://skolmaten.se/katedralskolan/

Kafeterian kommer att vara stängd under höstterminen 2019 pga av ombyggnad.

Skolmåltid
Ingrid Olsson (OLI)
ingrid.olsson2@lund.se
046-359 79 99


Köket
046-359 76 23


Skolmåltidsbiträden
Sofia Klarin
sofia.klarin@lund.se

Carina Nilsson (tjl)
carina.nilsson6@lund.se

Karin Olsson
karin.olsson@lund.se

Anneli Ståhl
anneli.stahl@lund.se

Linda Avineus
linda.avineus@lund.se

Ilter Elhuseyni
ilter.elhuseyni@lund.se

Camilla Frid
camilla.frid@lund.se

 


Cafeteria Katedralskolan
My Lantz (tjl.)
my.lantz@lund.se
046-359 95 32

Carina Nilsson (tjl.)
carina.nilsson6@lund.se

Faktaansvarig: Katedralskolan

Kontakt

Katedralskolan

Besöksadress: Stora Södergatan 22, Lund
Telefon expeditionen: 046-359 76 10
E-postkatedralskolan@lund.se

Öppettider: 08–15
Begränsade öppettider under lovdagar.

Katedralskolan

Adress
Stora Södergatan 22, Lund

Telefonnummer
046-359 76 10 (Expeditionen)

Öppettider
08.00-15.00
Begränsade öppettider under lovdagar.

Kontakta oss

E-post
lunds.kommun@lund.se

Telefonnummer
046-359 50 00

Öppettider
Måndag–torsdag: 08–17
Fredag: 08-16
Avvikande öppettider