Lärare S - Ö

Lärare på Katedralskolan S-Ö

S

Sandin, Daniel (SAD),svenska, religion och historia
utvecklingsledare i religion
daniel.sandin@lund.se


Selén, Carina (SEC),företagsekonomi, juridik och matematik
utvecklingsledare i företagsekonomi
carina.selen@lund.se


Simon, Robert (SIR),matematik och filosofi
utvecklingsledare i filosofi
robertjoelerik.simon@lund.se


Sitar, Christina (SIC),musik och dans
Utvecklingsledare i musik och dans
christina.sitar@lund.se


Skogsberg, Nicklas (SKN), företagsekonomi
nicklas.skogsberg@lund.se


Smidfelt, Linda (SML), engelska och italienska
utvecklingsledare i italienska
linda.smidfelt@lund.se


Stevic, Bobo (STB),engelska, spanska och psykologi
bobo.stevic@lund.se


Strandqvist, Johan (STJ),kemi och matematik
johan.strandqvist@lund.se


Strömbäck, Gustav (STG), matematik
gustav.stromback@lund.se


Svensäter, Henrik (SVH), psykologi, kommunikation och engelska
henrik.svensater@lund.se


Säll, Vivi (SAV),svenska och engelska
vivi.sall@lund.se


Sörensen, Tony (TSÖ) danska och filosofi
tony.sorensen@lund.se

T

Terfelt, Veronica (TEV),geografi och engelska
veronica.hansson@lund.se


Trägårdh, Kirk (TRK),svenska, engelska och film
kirk.tragardh@lund.se

U

Ulfsson, Erik (ULE),kemi och matematik
erik.ulfsson@lund.se

W

Wallinder Eva (WAE),fysik
eva.wallinder@lund.se


Vasiliadis, Joakim (VAJ),engelska och tyska
ioakim.vasiliadis@lund.se


Wessfeldt, Erik (WEE),svenska och religion
erik.wessfeldt@lund.se


Wickander, Andreas (WIA) svenska, engelska och samhällskunskap
andreas.hakanssonwickander@lund.se


Wivast, Uno (WIN),svenska och engelska
utvecklingsledare i svenska
uno.wivast@lund.se


Wågby, Mathias (WAM),svenska, svenska som andraspråk och historia
mathias.wagby@lund.se

Z

Zaar, Karin (ZAK) matematik, datakunskap
karin.zaar@lund.se

Ö

Ögren, Bo (OGB),filosofi och matematik
bo.ogren@lund.se


Öhrman, Mats (OHM),företags- och nationalekonomi
mats.ohrman@lund.se


Östvall, Malin (OSM),biologi och naturkunskap
utvecklingsledare i biologi
malin.ostvall@lund.se

Faktaansvarig: Katedralskolan

Kontakt

Katedralskolan

Besöksadress: Stora Södergatan 22, Lund
Telefon expeditionen: 046-359 76 10
E-postkatedralskolan@lund.se

Öppettider: 08–15
Begränsade öppettider under lovdagar.

Katedralskolan

Adress
Stora Södergatan 22, Lund

Telefonnummer
046-359 76 10 (Expeditionen)

Öppettider
08.00-15.00
Begränsade öppettider under lovdagar.

Lunds kommun

Telefonnummer
046-359 50 00

Öppettider för medborgarcenter
Måndag–torsdag: kl. 08–17
Fredag: kl. 08–16
Dag före röd dag: kl. 08–15

Organisationsnummer
212000-1132