Lärare S - Ö

Lärare på Katedralskolan S-Ö

S

Sandin, Daniel (SAD), svenska, religionskunskap och historia
daniel.sandin@lund.se


Selén, Carina (SEC), företagsekonomi och juridiska kurser
utvecklingsledare i företagsekonomi
carina.selen@lund.se


Sellers, Amanda (SEA) svenska och engelska
amanda.sellers@lund.se


Simon, Robert (SIR), matematik och filosofi
robert.simon@lund.se


Sitar, Christina (SIC), musik och dans
Utvecklingsledare i musik och dans
christina.sitar@lund.se


Sjöholm,Torbjörn (SJT) svenska och religionskunskap                          utvecklingsledare i religionskunskap
torbjorn.sjoholm@lund.se


Skogsberg, Nicklas (SKN), företagsekonomi och juridiska kurser
nicklas.skogsberg@lund.se


Smidfelt, Linda (SML), engelska och italienska
utvecklingsledare i italienska
linda.smidfelt@lund.se


Stevic, Bobo (STB), engelska, spanska och psykologi
bobo.stevic@lund.se


Strandqvist, Johan (STJ), kemi och matematik
johan.strandqvist@lund.se


Strömbäck, Gustav (STG), matematik
gustav.stromback@lund.se


Svensäter, Henrik (SVH), psykologi, kommunikation och engelska
henrik.svensater@lund.se


Säll, Vivi (SAV), svenska, engelska och ToK
vivi.sall@lund.se


Sörensen, Tony (TSÖ), danska och filosofi                                      utvecklingsledare i filosofi
tony.sorensen@lund.se

 

T

Terfelt, Veronica (TEV), geografi och engelska
veronica.hansson@lund.se


Trägårdh, Kirk (TRK), svenska, engelska och film
kirk.tragardh@lund.se

 

U

Ulfsson, Erik (ULE), kemi och matematik
erik.ulfsson@lund.se


Uronen Hansson, Heli (UHH) (vik) naturkunskap och geografi
heli.uronenhansson@lund.se

 

W

Wall, Lina (WAL), engelska, idrott och hälsa
lina.wall@lund.se


Wallinder Eva (WAE), fysik
eva.wallinder@lund.se


Vasiliadis, Joakim (VAJ), engelska och tyska
ioakim.vasiliadis@lund.se


Wessfeldt, Erik (WEE), svenska och religionskunskap
erik.wessfeldt@lund.se


Wickander, Andreas (WIA) svenska, engelska och samhällskunskap
andreas.hakanssonwickander@lund.se


Wivast, Uno (WIN), svenska och engelska
utvecklingsledare i svenska
uno.wivast@lund.se


Wågby, Mathias (WAM), svenska, svenska som andraspråk och historia
mathias.wagby@lund.se

 

Z

Zaar, Karin (ZAK) matematik, datakunskap
karin.zaar@lund.se

 

Ö

Ögren, Bo (OGB), filosofi och matematik
bo.ogren@lund.se


Öhrman, Mats (OHM), företags- och nationalekonomi
mats.ohrman@lund.se


Östvall, Malin (OSM), biologi och naturkunskap
utvecklingsledare i biologi
malin.ostvall@lund.se